Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

Workplace Of The Future – przyszłość czy już codzienność

Obawiamy się robotyzacji w wielu obszarach. W administracji do umówienia spotkania wystarczy inteligentny asystent, a w księgowości cyfrowy pracownik wygeneruje bezpośrednio z programu fakturę czy raport. Brzmi prawdopodobnie?

Czytaj więcej...

5 Grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariat dla studentów - czy to się opłaca?

Czytaj więcej...

EF otwiera drzwi międzynarodowej edukacji dla studentów uczelni wyższych

EF Education First oferuje studentom uczelni wyższych możliwość studiowania za granicą przez 8 tygodni dzięki stypendium EF, EF Study Abroad Scholarship o wartości 10 000 €

Czytaj więcej...

Program BioLAB 2020-21

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych do składania wniosków do Programu BioLAB 2020-21. Nabór wniosków trwa od 1 listopada 2019 r. do 1 lutego 2020 r.

Czytaj więcej...

Nabór do projektu Wędrujący Filmoznawcy

Filmoteka Szkolna poszukuje młodych, pełnych zapału filmoznawców z zacięciem pedagogicznym do prowadzenia warsztatów z zakresu edukacji filmowej w szkołach w całej Polsce!

Czytaj więcej...

Kariera w finansach i bankowości - przewodnik online

Jak co roku, oprócz wersji drukowanej przewodnika „Kariera w finansach i bankowości”, przygotowaliśmy także wersję dostępną online.
W tegorocznym numerze, chcemy przybliżyć pojęcie profesjonalizmu – kim jest współczesny profesjonalista? Jak powinien dbać o swój wizerunek? Odpowiedzi można znaleźć w naszych artykułach.

Czytaj więcej...

Ruszyła ogólnopolska rekrutacja do programu Ambasadorów CSR

Wystartował nabór zgłoszeń do 16. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki czekają spotkania i warsztaty z topowymi ekspertami CSR w Polsce, rozwiązywanie biznesowych case’ów oraz możliwość działania na rzecz zmian społecznych poprzez prowadzenie własnych projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Czytaj więcej...

Prowadź lekcje prawa w szkołach i zarabiaj na swojej pasji!

„Lekcje z Temidą” to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

„CSR Masters- działaj z Henklem!”

„Ruszyły zapisy do wyjątkowego konkursu „CSR Masters- działaj z Henklem!”
Zauważyłeś problem społeczny i chciałbyś go rozwiązać? Masz pomysł na inicjatywę kulturalną lub edukacyjną? Henkel pomoże Ci w jego realizacji- do wygrania granty o wartości 5000 zł!

Czytaj więcej...

Zawody przyszłości 2020 / 2030

Według World Economic Forum aż 65% dzisiejszych uczniów szkoły podstawowej będzie pracowało w zawodzie, który jeszcze nie istnieje.

Czytaj więcej...

E-learningi Klubu Step Ahead

Zdajemy sobie sprawę, jak aktywni są obecnie studenci, dlatego efektywne zarządzanie czasem i niezależność na pewno ma dla Was duże znaczenie. Dzięki członkostwu w Klubie KPMG Step Ahead, w ciągu roku akademickiego otrzymasz możliwość skorzystania z 3. e-learningów, które pomogą Ci trenować kompetencje miękkie.

Czytaj więcej...

Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe) – Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów

Kolegium Europejskie ogłasza nabór na rok akademicki 2020-2021. Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, instytucji Unii Europejskiej lub sektora prywatnego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje pełne stypendia najlepszym kandydatom z Polski (link).

Czytaj więcej...

Stażysto – poznaj swoje prawa!

Pracodawcy, którzy organizują staż, muszą zapewnić jego uczestnikom odpowiednią ilość odpoczynku. W większości przypadków stażysta może również liczyć na wynagrodzenie. Warto zapoznać się z aktualnymi przepisami prawnymi oraz regularnie śledzić oferty dotyczące praktyk i stażu.

Czytaj więcej...

Darmowy kreator CV

Stworzenie schludnego, odpowiednio złożonego CV z odpowiednim rozmieszczeniem najważniejszych informacji nie jest takie proste. Z pomocą może przyjść darmowy kreator, w którym do dyspozycji jest kilkanaście wariantów stylistycznych dzięki kombinacjom różnych wzorców i kolorystyki. Kreator, który właśnie uruchomił portal Aplikuj.pl, umożliwia przygotowanie CV w kilkanaście minut.

Czytaj więcej...

Program stypendialny Udacity

Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym programem stypendialnym Udacity. 

Czytaj więcej...

Skorzystaj z programu dofinansowania projektów studenckich w ramach działalności Klubu Step Ahead!

Jeśli masz głowę pełną pomysłów i planujesz zorganizować wydarzenie biznesowe lub zrealizować projekt naukowy nawiązujący do działalności KPMG, to zgłoś go w programie Step Higher! Co miesiąc dołożymy 2000 zł do projektu z największym potencjałem! 

Czytaj więcej...

Stypendium MintResume 2019

Jesteś studentem uczelni wyższej lub wkrótce rozpoczniesz studia? Chcesz zainwestować w swój rozwój? 

Czytaj więcej...

Zmiana pracy: jak wypowiedzieć umowę i z czym się wiąże zwolnienie

Niektórzy swoje zatrudnienie kończą z własnej woli, składając wypowiedzenie w celu przeniesienia do innej firmy lub szukania innej pracy na spokojnie. Ze świecą szukać też osób, które choć raz w swoim życiu nie spotkały się z drugim, boleśniejszym końcem kija – zwolnieniem. Niezależnie od okoliczności, utrata pracy nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jak je rozumieć i wyciągnąć cenną lekcję?

Czytaj więcej...

Zus - broszura dla doktorantów

Zapraszam do zapoznania się z informacjami dla studentów - dokorantów wyjaśnień i informacji w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. >>> TUTAJ