Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

Wydarzenie dla startupów, 18-19 września, Poznań

Idea: najskuteczniejsze biznesy robi się "po godzinach". Chcemy zintegrować środowisko biznesowe, umożliwić startupom nawiązanie nowych kontaktów, a przy okazji podzielić się konkretną wiedzą i sprawdzonymi patentami na marketing dostępny na każdą kieszeń. 18-19 września, nad jeziorem kierskim w Poznaniu odbędzie się dwudniowe niekomercyjne wydarzenie dla startupów, przedsiębiorców i marketingowców.

Czytaj więcej...

Dyżur ekspercki: Plan na rozwój kariery naukowej - Stypendia Marii Skłodowskiej-Curie

RCIiTT ZUT w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich doktorantów oraz pracowników naukowych na dyżur ekspercki poświęcony dostępnym możliwościom finansowania pomysłów projektowych w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) programu Horyzont 2020.

Czytaj więcej...

Mamy patent na niezapomniane wakacje - PROTETKOR

Mamy patent na niezapomniane wakacje- 90 dni studenckich wakacji – to nie tylko odpoczynek, to też czas na nowe znajomości  i nowe doświadczenia. Taką możliwość już od wielu lat oferuje studentom Program “PROJEKTOR - wolontariat studencki”.

Czytaj więcej...

Projekt pn. „GraduatON” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

Czytaj więcej...

Jak wygląda kultura pracy w innych krajach?

Jak wygląda kultura pracy w innych krajach?

Czytaj więcej...

Poradnik "Gotowi do pracy"

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem dla studentów "Gotowi do pracy", został on opracowany przez dziennikarzy serwisu aplikuj.pl 

Czytaj więcej...

Aplikacja graficzna Canva- możliwość dla przedsiębiorców

Bycie przedsiębiorcą wymaga niekiedy dużego wysiłku, poświęcenia i umiejętności. Nieważne, czy dopiero zaczynamy stawiać pierwsze kroki w biznesie, czy już odnosimy sukcesy – potrzebujemy wiedzy w wielu dziedzinach, takich jak zarządzanie zespołem i projektami, sprzedaż, finanse, obsługa klienta, a także marketing i komunikacja.

Czytaj więcej...

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości

Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? Można chociażby zacząć od audytu swoich mediów społecznościowych.

Czytaj więcej...

Zostań Wolontariuszem Paczki i Akademii!

Dzięki Tobie zmienią się historie osób w potrzebie!
Zostań bohaterem najbardziej potrzebujących. Masz wpływ na to, jak wygląda świat wokół ciebie, dzięki Tobie może być lepszy. Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI  i odmieniaj historie życia ludzi w potrzebie w swojej okolicy. To właśnie Ty możesz pomóc rodzinom
w potrzebie wyrwać z zaklętego kręgu biedy, trudności i bezsilności. To ty możesz być wsparciem dzieci, które doświadczają porażek w szkole czy nadzieją dla samotnych seniorów w ich walce o godność. To Ty jesteś dla nich szansą.

Czytaj więcej...

„Staż w GDDKiA – Dobra Droga na Start”

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje staże w ramach projektu „Staż w GDDKiA - Dobra Droga na Start”. Projekt realizowany jest w związku z obchodami jubileuszu 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej. 

Czytaj więcej...

Konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki w grupie nauk ścisłych i technicznych

Konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki w grupie nauk ścisłych i technicznych Nr. ref. UP/ZKD/21/2019

Czytaj więcej...

Konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce Narodowego Centrum Nauki

Konkurs na stanowisko koordynatora dyscyplin nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce Narodowego Centrum Nauki Nr ref. UP/ZKD/20/2019

Czytaj więcej...

Udana rozmowa kwalifikacyjna – 5 porad

Czeka Cię spotkanie z potencjalnym pracodawcą? Z pewnością chcesz, aby zakończyło się ono dla Ciebie sukcesem, dlatego nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu. Przed rozmową pomyśl o aspektach z Twojego życia zawodowego, z których jesteś szczególnie dumny. Zastanów się, co wyróżnia Cię na tle innych kandydatów.

Czytaj więcej...

Konkurs AgroBioTop

W imieniu organizatorów konkursu AgroBioTop i w uzgodnieniu z Prof. Tomaszem Twardowskim uprzejmie informuję o rozpoczęciu najnowszej edycji programu.
Celem Nagrody jest wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcie z zakresu biotechnologii przyczyniło się do rozwoju nauk rolniczych i wnosi wybitny wkład w rozwój rolnictwa.

Czytaj więcej...

Konkurs na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką na temat rozwoju rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego

Szanowni Państwo, Bank BNP Paribas obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 100-lecia tradycji finansowania agrobiznesu. Jesteśmy bowiem spadkobiercą idei powstałego w 1919 r. Polskiego Państwowego Banku Rolnego i kontynuatorem działań banków specjalizujących się w finansowaniu rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Świętując ww. Jubileusz, jednocześnie patrzymy w przyszłość tego sektora i wspieramy jego rozwój.

Czytaj więcej...

Open Banking Hackathon

Open Banking Hackathon to wydarzenie gromadzące programistów, studentów uczelni z Polski i regionu CEE oraz przedstawicieli sektora płatniczego – banki, instytucje płatnicze oraz firmy technologiczne, w celu wyłonienia talentów informatycznych oraz popularyzacji rozwiązań dla otwartej bankowości, w tym budowanych w oparciu o PolishAPI – standard interfejsu na potrzeby usług świadczonych przez strony trzecie w oparciu o dostęp do rachunków płatniczych, czyli usług wprowadzanych przez znowelizowaną dyrektywę w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego (PSD2).

Czytaj więcej...

XI edycja konferencji naukowej dla studentów pt. "Nauka i pasja kluczem do sukcesu. Innowacje w gospodarce"

Rada Kół Naukowych WSIiZ w Rzeszowie zaprasza na XI edycję najlepszej konferencji naukowej dla STUDENTÓW pt. "Nauka i pasja kluczem do sukcesu. Innowacje w gospodarce".

Czytaj więcej...

Jak kształtują się zarobki w województwie zachodniopomorskim?

Jak kształtują się zarobki w województwie zachodniopomorskim?
Na wysokość pensji wpływa wiele czynników, takich jak: wielkość miasta, stopień wykształcenia, poziom stanowiska czy staż pracy. Niewątpliwie najwięcej zarabiają dyrektorzy, zaraz po nich kierownicy, a następnie specjaliści. 4400 zł brutto – tyle wyniosło przeciętne wynagrodzenie w 2018 r. w woj. zachodniopomorskim.

Czytaj więcej...

XII edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych

Już po raz 12. Narodowy Bank Polski kieruje zaproszenie do studentów i absolwentów polskich uczelni do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.

Czytaj więcej...