Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

Czeka Cię spotkanie z potencjalnym pracodawcą? Z pewnością chcesz, aby zakończyło się ono dla Ciebie sukcesem, dlatego nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu. Przed rozmową pomyśl o aspektach z Twojego życia zawodowego, z których jesteś szczególnie dumny. Zastanów się, co wyróżnia Cię na tle innych kandydatów.

Porada 1: Postaw na komunikatywność

Trudno odbyć owocną konwersację bez dobrej komunikacji. Staraj się prowadzić dialog z rekruterem, rozwijaj swoje wypowiedzi. Krótkie „tak” lub „nie” to w większości przypadków za mało, żeby usatysfakcjonować odbiorcę. Z drugiej strony nie przerywaj pracodawcy podczas jego monologu i spokojnie czekaj na swoją kolej.

Porada 2: Sprawdź informacje o przedsiębiorstwie

Zanim wybierzesz się na spotkanie kwalifikacyjne, zrób dokładny research. Zbierz informacje na temat firmy, do której aplikujesz. Dowiedz się więcej o profilu działalności, wyznawanych wartościach, sposobach kreowania wizerunku, liczbie zatrudnianych pracowników itp.

Porada 3: Przemyśl swoje odpowiedzi

Rozmowy z rekruterami mają zazwyczaj podobny przebieg. Na większość pytań możesz przygotować sobie odpowiedzi, co pozwoli też zredukować stres. Zastanów się, jakie są Twoje mocne i słabe strony, gdzie widzisz siebie za kilka lat. Przypomnij sobie najważniejsze zawodowe sukcesy. Dzięki temu poczujesz się znacznie pewniej, co pozytywnie wpłynie na przebieg spotkania. 
https://porady.pracuj.pl/rozmowa-kwalifikacyjna/juz-nie-musisz-bac-sie-pytan-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/ 

Porada 4: Przygotuj pytania do pracodawcy

Z pewnością znajdą się kwestie dotyczące stanowiska, które nie są dla Ciebie jasne. Nie obawiaj się zadawania pytań – są one wręcz pożądane. Chcesz przecież dowiedzieć się, czy praca, o którą się ubiegasz, spełni Twoje oczekiwania. Zapytaj o zakres przyszłych obowiązków, wielkość zespołu, możliwości rozwoju i o ścieżkę awansu.

Porada 5: Używaj języka korzyści

Jeśli zależy Ci na zdobyciu danej posady, udowodnij pracodawcy, że jesteś najlepszym kandydatem. W tym celu mów językiem korzyści. Opowiedz, w jaki sposób wykorzystasz swoje umiejętności i doświadczenie, aby wspomóc rozwój firmy lub zwiększyć sprzedaż.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic