Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

Jak wygląda kultura pracy w innych krajach?

Niemcy są bardzo produktywni i skupieni na zadaniach, codzienność Chińczyków nierzadko zdominowana jest przez pracę, a Włosi cenią sobie relaks. Dowiedz się więcej o kulturze pracy w innych państwach i poszukaj inspiracji.

Stany Zjednoczone – tu znajdziemy tytanów pracy
Większość Amerykanów rozpoczyna poszukiwania pracy już w wieku nastoletnim, wykonując najczęściej zajęcia dorywcze. Dla wielu z nich to konieczność, ponieważ muszą zarobić na studia, które w Stanach są płatne. Obywatele nie boją się ciężko pracować, nierzadko zostają dłużej w biurze i chętnie odpowiadają na służbowe maile po godzinach. Nie zawsze korzystają również z możliwości wzięcia wolnego dnia. Jak czytamy w artykule Pracuj.pl: „Co kraj, to etos pracy. Jak pracują przedstawiciele różnych narodowości”, firmy w USA oferują maksymalnie dwutygodniowy coroczny urlop.

W Niemczech liczy się punktualność i dyscyplina
Niemiecki pracownik w pełni koncentruje się na przydzielonych obowiązkach. Nie traci cennych minut na rozmowy o życiu prywatnym i przeglądanie portali społecznościowych. Stara się dotrzymywać wyznaczonych terminów i dotrzeć na spotkanie przed czasem. Kiedy jednak wraca do domu, skupia się na wypoczynku. Takie podejście pozwala zachować work-life balance.

We Włoszech pracownicy lubią się relaksować
Jak wiadomo, stres i napięcie szkodzą zdrowiu, a pracoholizm negatywnie wpływa na efektywność. Włochów ten problem jednak nie dotyczy. W pracy starają się być wyluzowani i nie oddają się w pełni narzuconym powinnościom. Obywatele bardzo cenią sobie swój wolny czas.

Chińczycy spędzają w pracy nawet całą dobę
Szybki i dynamiczny rozwój technologiczny, który widoczny jest szczególnie w Chinach, ma bezpośredni wpływ na warunki pracy. Przełożeni są wymagający, a pracownicy często zostają po godzinach. Zdarzają się przypadki, że zatrudnieni nocują w firmie. Niektóre przedsiębiorstwa umożliwiają krótkie drzemki w ciągu dnia, aby zachowany był wysoki poziom efektywności. Chińscy pracownicy są lojalni i oddani.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/z-zycia-pracownika/jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace